Zioła ogrodowe wieloletnie. Zobacz co warto posadzić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zioła ogrodowe są niezastąpionym dodatkiem dla miłośników gotowania, a także dla tych tych co cenią estetyczny wyglądu ogrodu, tarasu czy balkonu. Sprawdź, co warto posadzić.

Co warto posadzić?

Zioła są niezwykle wdzięczną uprawą. Z łatwością dzięki nim możemy przekształcić prosty posiłek w prawdziwą ucztę, a co najważniejsze mają także korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Dziurawiec

Roślina nie ma zbyt wielu wymagań jeśli chodzi o glebę, jednak najlepiej kwitnie w nasłonecznionych miejscach. Dziurawiec uważany jest za naturalny lek uniwersalny. Jest niezastąpiony przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, a także wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyoksydacyjne.

Lubczyk

Zioło to nie jest zbyt kapryśne jeśli chodzi o glebę. Młode liście zbiera się wiosną. Można je wykorzystać jako świeży dodatek, można także je mrozić lub suszyć. Aromatyczne liście rośliny są wyśmienitym dodatkiem do zup, sosów i innych potraw.

Rozmaryn

Ten wiecznie zielony krzew jest bardzo aromatycznym dodatkiem do potraw, a także ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki jego obecności w ogrodzie czy doniczce nadamy naszej kuchni śródziemnomorskiego posmaku.

flowersfreaks

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne belki BSH do budowy twojego drewnianego tarasu?
Jak wybrać idealne belki BSH do budowy twojego drewnianego tarasu?
Odkryj, jak dobrze dobrany materiał, jakim są belki BSH, może wpłynąć na trwałość i estetykę twojego drewnianego tarasu. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze.
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do basenu ogrodowego?
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do basenu ogrodowego?
Poradnik krok po kroku, który pomoże Ci wybrać najlepsze akcesoria do basenu ogrodowego dopasowane do Twoich potrzeb i upodobań.
Jak wybrać idealną bramę przemysłową dla twojego biznesu?
Jak wybrać idealną bramę przemysłową dla twojego biznesu?
Poznaj kluczowe aspekty, które powinieneś rozważyć podczas wyboru bramy przemysłowej dla twojej firmy, tak by spełniała wszystkie twoje potrzeby i wymogi.
Ostatnie wpisy