Jakie zioła hodować w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to okres, w którym mamy ograniczony dostęp świeżych produktów. Na naszych talerzach zimą brakuje „czegoś zielonego”.  Oczywiście, można użyć suszonych ziół, jednak nie mają tego samego smaku. Dzięki ziołom na parapecie nawet w czasie mrozów Twoje obiady będą przypominały o lecie.

Bazylia

Bazylia to obowiązkowe zioło w każdej kuchni. Na szczęście jest łatwa w pielęgnacji. Wystarczy dbać o to, by ziemia w doniczce była cały czas wilgotna i trzymać ją w ciepłym, nasłonecznionym miejscu. Parapet będzie idealnym miejscem.

Kolendra

Świeża kolendra jest podstawą kuchni meksykańskiej i indyjskiej. Na szczęście nie tak trudno wyhodować ją w domowym zielniku. To zioło uwielbia nasłonecznione miejsca, dlatego świetnie czuje się na parapecie.

Oregano

Oregano to stały dodatek do włoskich potraw. Roślina świetnie odnajduje się w domowych warunkach, podobnie jak bazylia, oregano lubi wilgotną ziemię, ciepło i słońce.

Mięta

Mięta jest idealnym dodatkiem do napojów i deserów. Świeże liście mięty mogą być dekoracją lub smacznym dodatkiem. Ta roślina potrzebuje dużo wody i najlepiej czuje się w lekko zacienionym miejscu, na przykład obok okna. 

Zioła to stały element gotowania, a świeże, zielone listki poprawiają nie tylko smak, ale też wygląd dań. Przy wyborze doniczek z ziołami należy pamiętać, że najlepiej kupować rośliny w centrum ogrodniczym, nie w supermarkecie. Takie zioła będą na parapecie rosnąć przez bardzo długi czas, a nie tylko kilka tygodni. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

flowersfreaks

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zrobić osłonkę na doniczkę?
Jak zrobić osłonkę na doniczkę?
Niepotrzebną doniczkę z plastiku bez trudu odnowisz. Wystarczy, że wykonasz osłonkę, dzięki której dasz bezużytecznemu przedmiotowi nowe życie. Osłonka pozwoli […]
Duże donice ogrodowe: Elegancja i możliwości aranżacyjne
Duże donice ogrodowe: Elegancja i możliwości aranżacyjne
Duże donice ogrodowe - elegancja i kreatywność w aranżacji. Odkryj potencjał tych pięknych elementów dekoracyjnych dla swojego ogrodu!
Jak wybrać idealną armaturę łazienkową – praktyczne wskazówki i porady
Jak wybrać idealną armaturę łazienkową – praktyczne wskazówki i porady
Artykuł "Jak wybrać idealną armaturę łazienkową - praktyczne wskazówki i porady", pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszą armaturę łazienkową. Zawiera porady dotyczące różnych rodzajów armatury, ich zalet i wad, sugeruje jak odróżniać produkty wysokiej jakości.
Ostatnie wpisy