Jakie zioła hodować w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to okres, w którym mamy ograniczony dostęp świeżych produktów. Na naszych talerzach zimą brakuje „czegoś zielonego”.  Oczywiście, można użyć suszonych ziół, jednak nie mają tego samego smaku. Dzięki ziołom na parapecie nawet w czasie mrozów Twoje obiady będą przypominały o lecie.

Bazylia

Bazylia to obowiązkowe zioło w każdej kuchni. Na szczęście jest łatwa w pielęgnacji. Wystarczy dbać o to, by ziemia w doniczce była cały czas wilgotna i trzymać ją w ciepłym, nasłonecznionym miejscu. Parapet będzie idealnym miejscem.

Kolendra

Świeża kolendra jest podstawą kuchni meksykańskiej i indyjskiej. Na szczęście nie tak trudno wyhodować ją w domowym zielniku. To zioło uwielbia nasłonecznione miejsca, dlatego świetnie czuje się na parapecie.

Oregano

Oregano to stały dodatek do włoskich potraw. Roślina świetnie odnajduje się w domowych warunkach, podobnie jak bazylia, oregano lubi wilgotną ziemię, ciepło i słońce.

Mięta

Mięta jest idealnym dodatkiem do napojów i deserów. Świeże liście mięty mogą być dekoracją lub smacznym dodatkiem. Ta roślina potrzebuje dużo wody i najlepiej czuje się w lekko zacienionym miejscu, na przykład obok okna. 

Zioła to stały element gotowania, a świeże, zielone listki poprawiają nie tylko smak, ale też wygląd dań. Przy wyborze doniczek z ziołami należy pamiętać, że najlepiej kupować rośliny w centrum ogrodniczym, nie w supermarkecie. Takie zioła będą na parapecie rosnąć przez bardzo długi czas, a nie tylko kilka tygodni. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

flowersfreaks

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną armaturę łazienkową – praktyczne wskazówki i porady
Jak wybrać idealną armaturę łazienkową – praktyczne wskazówki i porady
Artykuł "Jak wybrać idealną armaturę łazienkową - praktyczne wskazówki i porady", pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszą armaturę łazienkową. Zawiera porady dotyczące różnych rodzajów armatury, ich zalet i wad, sugeruje jak odróżniać produkty wysokiej jakości.
Jak prawidłowo konserwować ekspres do kawy marki Saeco?
Jak prawidłowo konserwować ekspres do kawy marki Saeco?
Odkryj uniwersalne metody konserwacji Saeco ekspresu do kawy, które pomogą wydłużyć jego żywotność i poprawić jakość przyrządzanej kawy.
Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w aranżacji wnętrz – pomysły na niewidoczne przejścia
Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w aranżacji wnętrz – pomysły na niewidoczne przejścia
Odkryj niewidoczne przejścia jako unikalny element aranżacji wnętrz, wykorzystujący nowatorskie technologie i pomysły.
Ostatnie wpisy