Mieszkanie w stylu minimalistycznym – inspiracje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz urządzić swoje mieszkanie w stylu minimalistycznym, ale nie wiesz, jak się za to zebrać? Dziś przychodzimy z garścią inspiracji, które pozwolą Ci uzyskać jak najlepszy efekt. Podpowiemy, jak dobierać kolory, meble i dodatki oraz na jakie inne aspekty aranżacji wnętrz zwracać uwagę.

Skąd wziął się minimalistyczny styl aranżacji wnętrz?

Ostatnimi czasy minimalistyczny styl aranżacji wnętrz stał się niezwykle modny. Nie wiadomo, jak i kiedy pojawił się ten trend, jednak specjaliści spekulują, że przybył on do nas z Japonii. Tamtejsza estetyka ma sprzyjać uważności i koncentracji, nie może być więc zbytnio przytłaczająca. W niektórych japońskich mieszkaniach na próżno szukać krzeseł i stołu, wystarczy jedynie czysta podłoga. Europejski minimalizm przyjął jednak trochę inne oblicze. Zwracamy uwagę na prostotę formy i jasną, monochromatyczną paletę barw.

Jak urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym?

Decydując się na urządzenie mieszkania w minimalistycznym stylu, musimy zdecydować się na jeden konkretny styl. Nie możemy mieszać kolorów, tekstur oraz materiałów wykończeniowych. Styl minimalistyczny skupia się na funkcjonalności. Każdy element wystroju musi odgrywać jakąś rolę i być przydatny. Nie ma miejsca na  zbędne bibeloty, które jedynie zagracają przestrzeń. Zdecydowanie się na styl minimalistyczny może wiązać się z koniecznością pozbycia się wielu rzeczy. Z czasem jednak zauważymy, że wyszło to nam na dobre.

Kolorystyka w minimalistycznym wnętrzu

Ogromną rolę we wnętrzu urządzonym w minimalistycznym wnętrzu odgrywa kolorystyka. Zwykle w tego typu mieszkaniach dominują beże, brązy, szarości oraz biel. Niezwykle elegancki efekt pozwala osiągnąć kontrastowe połączenie czerni i bieli. Jeżeli potrzebujesz odrobiny ożywienia, możesz zdecydować się na wprowadzenie akcentów kolorystycznych, np. czerwieni lub pomarańczu. Pamiętaj jednak, by było to lekkie przełamanie, a nie główny element wystroju.

Wnętrze w zgodzie z naturą

Inspirację do aranżacji minimalistycznego wnętrza można czerpać prosto z natury. Surowe drewno i kamień to najlepsze materiały, jakie możesz wykorzystać w aranżacji. Idealnie sprawdzą się proste, nieskomplikowane kształty, które nadadzą wnętrzom uporządkowanego charakteru. Doskonałym elementem uzupełniającym jest szkło. Można wykorzystać je w ścianach lub barierkach. Dzięki niemu wnętrze nabierze eleganckiego i przestronnego charakteru.

Meble w minimalistycznym wnętrzu

Meble we wnętrzu urządzonym w stylu minimalistycznym powinny mieć jak najprostszą formę. Nie sprawdzą się wszelkiego rodzaju ozdobniki oraz fantazyjne kształty. Meble mają być przede wszystkim użyteczne i dopasowywać się kolorystycznie do reszty wnętrza. Garść tego typu inspiracji znajdziesz na stronie https://metal-concept.pl/. Wśród dostępnego tam wyposażenia bez problemu odnajdziesz takie, które idealnie spełni Twoje oczekiwania.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

flowersfreaks

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną armaturę łazienkową – praktyczne wskazówki i porady
Jak wybrać idealną armaturę łazienkową – praktyczne wskazówki i porady
Artykuł "Jak wybrać idealną armaturę łazienkową - praktyczne wskazówki i porady", pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszą armaturę łazienkową. Zawiera porady dotyczące różnych rodzajów armatury, ich zalet i wad, sugeruje jak odróżniać produkty wysokiej jakości.
Poradnik: Jak skutecznie pielęgnować jaśminowiec wonny w ogrodzie
Poradnik: Jak skutecznie pielęgnować jaśminowiec wonny w ogrodzie
Odkryj tajniki pielęgnacji jaśminowca wonnego, aby cieszyć się jego obfitym kwitnieniem i niepowtarzalnym aromatem w twoim ogrodzie.
Jaka jest zasada działania oczyszczaczy powietrza w domu?
Jaka jest zasada działania oczyszczaczy powietrza w domu?
Działają one na zasadzie usuwania zanieczyszczeń z powietrza w celu poprawy jego jakości i zapewnienia zdrowszego środowiska dla mieszkańców domu.
Ostatnie wpisy